Zakwaterowanie w Holandii
Mieszkanie przez Agencje Pracy
Pierwszy wyjazd za granicę stanowi wielką niewiadomą dla każdej osoby. Wyruszamy w podróż nieznaną. W celu uniknięcia nieprzyjemnych niespodziankę warto posiadać dobrego i zaufanego partnera. Nasza firma, z całym sercem i wiedzą będzie Cię wspierać tej podróży. Dzięki nam, zyskujesz komfort, bezpieczeństwo i wsparcie na każdym etapie!
Współpracujemy z firmami, które muszą spełniać nasze standardy. Każdy nasz partner musi bezwarunkowo spełniać normy SNF, musi być zarejestrowany w ABU lub NBBU.
Firmy, do których wysyłamy naszych pracowników, są weryfikowane i sprawdzane pod względem jakość i przestrzegania prawa.
Szukasz informacji na temat własnego zakwaterowania?
Zobacz ważne informacje dla najemców.
Często zadane pytania
Pytania dotyczące zakwaterowania oferowanego przez Agencje Pracy
Certyfikat SNF, wydawany przez Stowarzyszenie Regulacji Zakwaterowania Pracowników Tymczasowych. Certyfikat ten jest potwierdzeniem, że warunki panujące w lokacjach są zgodne z normami BHP i ppoż., a mieszkania są odpowiednio wyposażone oraz spełniają normy dotyczące zaplecza sanitarnego, przestrzeni prywatnej i mieszkalnej. Certyfikat jest ważny jest planujesz zamieszkanie na zakwaterowaniu Agencji Pracy.
Klucze do pokoju zależą od rodzaju zakwaterowania. Nie zawsze jest możliwość otrzymania kluczy do pokoju i wynika to z przepisów p.poż.
Tak, Agencja może zmienić miejsce twojego zakwaterowania w zależność o sytuacji np.: możliwośc transportu, plannów, umów z właścicielem.
Tak, jest to dozwolone. Jeśli pracodawca lub agencja zatrudnienia wynajmuje miejsce zakwaterowanie, mogą potracić koszt wynajmu z wynagrodzenia. Może to być maksymalnie 25% obowiązującego wynagrodzenia minimalnego. Jest to dozwolone, wyłącznie, jeśli dom posiada oznaczenie jakości (znak jakości SNF lub AFK).
Pracodawca często oferuje pełen pakiet obejmujący pracę, zakwaterowanie i transport. Jeśli zatrudnienie zostanie zakończone, konieczne jest szybkie opuszczenie domu. Czasami należy opuścić miejsce zakwaterowania w ciągu określonej liczby dni. Zależy to od CAO obowiązującego umowę zatrudnienia.
Agencja pośrednictwa pracy może jedynie rozliczać z wynagrodzeniem pracownika tymczasowego, kary, które zostały nałożone przez organy państwowe (kary administracyjne i sądowe), na przykład:
- mandaty drogowe;
- kary podatkowe.
Ponadto każde osobne rozliczenie z wynagrodzeniem pracownika musi być specyfikowane pisemnie w języku ojczystym pracownika tymczasowego. Pracownik tymczasowy musi dokładnie wiedzieć za co musi zapłacić w przypadku zniszczenia zakwaterowania lub zaniedbania.
Z wynagrodzenia pracownika agencja pracy może rozliczać:
- odszkodowania (na przykład za celowe uszkodzenie mienia firmy);
- udzieloną wcześniej zaliczki;
- nadpłacone wynagrodzenie.
Każde odrębne rozliczenie z wynagrodzeniem musi być określone pracownikowi tymczasowemu na piśmie w jego własnym języku. Dlatego dla pracownika tymczasowego musi być jasne, za co ma zapłacić.